Szczegóły naszej oferty
Data publikacji: 2024-04-22
Data modyfikacji: 2024-10-25
„Małopolski pociąg do kariery – sezon1” to projekt realizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie i współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie (WUP Kraków) od lat zajmuje się tematyką uczenia dorosłych, realizując na terenie województwa małopolskiego projekty, zadania i przedsięwzięcia wspierające rozwój mieszkańców regionu.
![Troje uśmiechniętych ludzi w różnym wieku, dwie kobiety i mężczyzna, w strojach roboczych](https://projekt.pociagdokariery.pl/cms/wp-content/uploads/2024/06/v1131_978-1024x720.png)
Główne założenia projektu
Celem projektu jest wsparcie osób dorosłych, pracujących, które z własnej inicjatywy zainteresowane są podniesieniem, nabyciem lub potwierdzeniem nowych umiejętności/kompetencji. W ofercie projektu są zarówno usługi doradztwa zawodowego, jak i dofinansowanie udziału w różnorodnych formach kształcenia: kursach, szkoleniach, usługach egzaminacyjnych, studiach podyplomowych oraz coachingu i mentoringu (zwanych dalej usługami rozwojowymi).
Pierwszą formą wsparcia w projekcie jest Bilans Kariery Online, czyli diagnoza umiejętności i potencjału zawodowego, realizowana przez Uczestnika samodzielnie lub przy wsparciu doradcy.
Uczestnicy mogą skorzystać także z jednej z darmowych usług specjalistycznych, takich jak: Bilans Kompetencji Pogłębiony, Assessment/Development Center, Coaching Kariery lub warsztatów rozwijających kompetencje miękkie: „Każdy ma swoją Markę osobistą – jak wykorzystać swoje możliwości?”, „Well-being – w życiu i pracy”, oraz „Nie daj się zaskoczyć, wracając na rynek pracy”.
Dodatkowo w projekcie oferujemy dofinansowanie do usług rozwojowych w postaci bonów szkoleniowych o wartości 5025 zł, przy uwzględnieniu wkładu własnego w wysokości 502,50 zł (wymaga zawarcia stosownej umowy z WUP Kraków o dofinansowanie usług).
Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie nie organizuje szkoleń w projekcie, a jedynie zapewnia dofinansowanie w postaci bonów do usług rozwojowych, które Uczestnicy wykorzystują zgodnie ze swoimi potrzebami, samodzielnie dokonując wyboru spośród ofert instytucji szkoleniowych (dostawców usług), które podpisały które podpisały Regulamin współpracy i rozliczania usług z wykorzystaniem elektronicznych bonów szkoleniowych w ramach projektu „Małopolski pociąg do kariery – sezon 1” (lista dostawców usług, którzy podpisali regulamin, jest dostępna w zakładce „Dla Uczestnika projektu”). Oferty szkoleń/egzaminów są zamieszczane w ogólnopolskiej Bazie Usług Rozwojowych (BUR) prowadzonej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), stąd konieczność posiadania w niej konta, za pomocą którego należy zapisać się na usługę. Szkolenia/egzaminy do opłacenia naszymi bonami można wybierać tylko spośród oferty dostępnej w tej bazie. Zawiera ona m.in. opis usługi, harmonogram zajęć, stawkę godzinową oraz całkowity koszt usługi.
Uczestnicy projektu mogą korzystać z dowolnej liczby usług zgodnych z potrzebami rozwojowymi ustalonymi w trakcie Bilansu Kariery Online, które zostały ujęte w umowie o dofinansowanie usług, w ramach dostępnego limitu bonów (335 bonów). Oprócz ogólnego limitu bonów usługi rozwojowe posiadają maksymalny limit dofinansowania za godzinę szkoleniową, przekroczenie którego powoduje konieczność dopłaty do każdej godziny szkoleniowej ze środków własnych Uczestnika. Limity dofinansowania określa Regulamin projektu.
W rekrutacji do do projektu „Małopolski pociąg do kariery – sezon 1″ mamy miejsce dla 12630 osób. Dla osób w wieku 18–24 lata posiadamy maksymalnie 2526 miejsc. Dla osób powyżej 25. roku życia mamy 10104 miejsca.
Gwarantujemy:
- co najmniej 3500 miejsc dla kobiet powyżej 18. roku życia z wykształceniem maksymalnie policealnym,
- co najmniej 500 miejsc dla osób z niepełnosprawnościami, które nie muszą być osobami pracującymi,
- co najmniej 1000 miejsc dla osób po 50. roku życia.
Terminy rekrutacji w poszczególnych grupach publikujemy na bieżąco na stronie projektu.
Gdzie znajdziesz szczegółowe informacje?
- Przejdź do “Instrukcji dla Uczestnika projektu” i dowiedz się:
- kto może zostać Uczestnikiem projektu,
- jak się zarejestrować do projektu,
- jakie są kolejne etapy udziału w projekcie.
- Przeczytaj artykuł “Bilans Kariery Online” i dowiedz się jak przebiega obligatoryjna usługa doradcza, z której skorzystasz w pierwszej kolejności w naszym projekcie.
- Przejdź do artykułu “Specjalistyczne usługi doradcze” i dowiedz się, z jakich dodatkowych usług możesz bezpłatnie i poza dofinansowaniem w formie bonów, skorzystać w projekcie “Małopolski pociąg do kariery – sezon 1”.
- Jeśli jesteś osobą z niepełnosprawnościami, zapoznaj się z artykułem “Małopolski pociąg do kariery – dla osób ze szczególnymi potrzebami”.
- Regulamin oraz pozostałe dokumenty i wzory znajdziesz w zakładce “Dokumenty do pobrania”.
- Przejdź do “Klauzuli informacyjnej”, jeśli chcesz wiedzieć, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe.
- Jeśli masz inne pytania, sprawdź czy odpowiedź na nie znajdziesz w FAQ, a jeśli nie – skontaktuj się z nami mailowo pod adresem: kariera@wup-krakow.pl.
Wszystkie informacje istotne dla kandydatów i uczestników projektu zebrane są w sekcji „Dla Uczestnika projektu”.
Możesz zobaczyć także infografikę przedstawiającą w skrócony sposób ścieżkę udziału w projekcie.