Logo Kierunek Kariera PROJEKT POCIĄG DO KARIERY

PROJEKT POCIĄG DO KARIERY


Podstawowe informacje o projekcie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie

Data publikacji: 2024-04-22
Data modyfikacji: 2024-05-09
Laptop z napisem Małopolski pociąg do kariery na ekranie

Informacje o projekcie „Małopolski pociąg do kariery – sezon 1"

„Małopolski pociąg do kariery – sezon1” to projekt realizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie i współfinansowany przez Unię Europejską.

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie od lat zajmuje się tematyką uczenia dorosłych, realizując na terenie województwa małopolskiego projekty, zadania i przedsięwzięcia wspierające rozwój mieszkańców regionu. WUP Kraków zrealizował między innymi projekty takie jak: Kierunek Kariera, Kierunek Kariera Zawodowa, Łap Skilla, Ucz się u Mistrza, Wróć z POWERem!, Nowy start w Małopolsce.


Obecnie, Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie realizuje kolejne projekty własne, a jednym z nich jest „Małopolski pociąg do kariery – sezon 1”. Projekt ten jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

Główne założenia projektu

Celem projektu jest podnoszenie kompetencji i kwalifikacji osób dorosłych, które z własnej inicjatywy chcą skorzystać z proponowanego im wsparcia. Łącznie usługami rozwojowymi ma zostać objętych 12 630 osób, a wartość projektu wynosi 90 000 000 złotych.
 
W projekcie oferujemy Ci bony szkoleniowe o wartości 5025 zł, przy uwzględnieniu wkładu własnego w wysokości 502,50 zł.     
Od 13 maja 2024 roku, możesz zgłosić się do projektu i skorzystać z obowiązkowej usługi doradczej - Bilansu Kariery Online, ale bony będzie można zamówić nie wcześniej niż w lipcu 2024 roku. W związku z tym szkolenia, studia podyplomowe i inne usługi, które będziesz chciał/a sfinansować za bony, zaplanuj najwcześniej w lipcu 2024.

W rekrutacji do projektu „Małopolski pociąg do kariery – sezon 1" mamy miejsce dla 12630 osób. Dla osób w wieku 18 – 24 lata mamy maksymalnie 2526 miejsc. Dla osób w wieku powyżej 25 roku życia mamy maksymalnie 10104 miejsca.     
Gwarantujemy:

 1. co najmniej 3500 miejsc dla kobiet powyżej 18 roku życia z wykształceniem maksymalnie policealnym,
 2. co najmniej 500 miejsc dla osób z niepełnosprawnościami, które nie muszą być osobami pracującymi,
 3. co najmniej 1000 miejsc dla osób po 50 roku życia.

Gdzie znajdziesz szczegółowe informacje?

 1. Przejdź do “Instrukcji dla uczestnika projektu” i dowiedz się: 
  • kto może zostać uczestnikiem projektu,
  • jak się zarejestrować,
  • jakie są kolejne etapy udziału w projekcie.
 2. Przeczytaj artykuł “Bilans Kariery Online” i dowiedz się jak przebiega obligatoryjna usługa doradcza, z której skorzystasz w pierwszej kolejności w naszym projekcie.
 3. Przejdź do artykułu “Specjalistyczne usługi doradcze” i dowiedz się, z jakich dodatkowych usług możesz bezpłatnie i poza dofinansowaniem w formie bonów, skorzystać w projekcie “Małopolski pociąg do kariery - sezon 1”.
 4. Jeśli jesteś osobą z niepełnosprawnościami zapoznaj się z artykułem “Małopolski pociąg do kariery - dla osób ze szczególnymi potrzebami”.
 5. Wszystkie dokumenty i wzory znajdziesz w zakładce “Dokumenty do pobrania”.
 6. Przejdź do “Klauzuli informacyjnej”, jeśli chcesz wiedzieć jak przetwarzamy Twoje dane osobowe.
 7. Jeśli masz inne pytania, sprawdź czy odpowiedź na nie znajdziesz w FAQ, a jeśli nie skontaktuj się z nami mailowo pod adresem: kariera@wup-krakow.pl.

 

Opracowanie: Edyta Walicka, Justyna Telejko


Autor artykułu: Administrator
Ostatnia modyfikacja: Justyna Telejko